مزایای ایمپلنت فوری و شرایط نگهداری آن

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت فوری ، کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است. ایمپلنت فوری در راستای درخواست بیماران برای ترمیم سریع‌تر دندان، توسعه یافته است. شرایط بیمار، مهارت دندانپزشک و تجهیزات مورد استفاده، در میزان موفقیت این روش بسیار تاثیر گذارند. البته این شرایط در همه روش‌های کاشت ایمپلنت دخیل‌اند. در این بین، فاکتورهایی مثل جنس و خصوصیات ایمپلنت، کیفیت و تراکم بافت استخوانی و سلامت بیمار در برقراری پیوند مناسب بین ایمپلنت و استخوان و موفقیت روش مورد استفاده، نقش چشمگیری دارند. سازندگان ایمپلنت برای بهبود خصوصیات آن، تلاش می‌کنند با افزایش تخلخل سطحی و سطح در دسترس، شانس برقراری برهمکنش بین ایمپلنت و استخوان را افزایش دهند.

مزایای ایمپلنت فوری

کاشت ایمپلنت فوری زمان مورد نیاز برای کاشت ایمپلنت را کوتاه و تعداد جراحی را کم می‌کند. بر اساس نتایج کلینیکی، این ایمپلنت‌ها را می‌توان مستقیما در حفره دندان کشیده شده قرار داد و این موضوع، نیاز برای جراحی‌های بعدی را برطرف می‌کند. در چنین حالتی برهمکنش بین استخوان و سطح ایمپلنت نیز سریع‌تر و راحت‌تر برقرار شده، ارتفاع و پهنای استخوان در محل حفره بهتر حفظ می‌شود و همچنین از ورود آلودگی به داخل حفره دندان نیز جلوگیری می‌گردد.

کاشت ایمپلنت فوری از نظر زیبایی نیز شرایط بهتری برای بیماران فراهم می‌کند.کاشت فوری ایمپلنت با پیشگیری از لاغری و پس رفت لبه استخوان در ناحیه حفره و حفظ گیرنده‌های آن، از پس رفت بافت موکوسا و لثه پیشگیری می‌کند. لذا به حفظ زیبایی لثه و در نتیجه فک کمک می‌کند. همچنین این روش با پیشگیری از پس رفت بافت استخوانی، نیاز به پیوند استخوان در افرادی که تراکم استخوان کمتری دارند را برطرف می‌کند.

زمان کوتاه درمان، نیاز به مراجعه مکرر به دندانپزشکی را نیز کاهش می‌دهد و لذا شرایط راحت‌تری برای بیمار رقم می‌زند.

نگهداری و مراقبت‌های پس از کاشت ایمپلنت فوری نیاز به رعایت سه نکته اصلی دارد:

  • طی دوره التیام باید از هر گونه فشار بیش از حد بر ایمپلنت پرهیز شود. همچنین حرکات کوچک ایمپلنت طی دو ماه اول پس از کاشت می‌تواند از برهمکنش مناسب آن با استخوان جلوگیری کند. در این مدت باید از جویدن غذاهای سفت خودداری شود. طی هفته اول پس از کاشت ایمپلنت نیازی به استفاده از نخ دندان یا فشار آب جهت تمیز کردن آن نیست. شستشوی ساده با استفاده از آب ولرم برای تمیز کردن اطراف ایمپلنت کفایت می‌کند. سایر دندان‌ها باید بطور معمول تمیز شوند.
  • رعایت بهداشت دهان و مراقبت از محیط اطراف ایمپلنت طی دو ماه اول پس از جراحی به منظور پیشگیری از عفونت، بسیار حیاتی است. در صورتی که فرد قادر به کنترل بهداشت دهان نیست بهتر است از تکنیک سنتی کاشت ایمپلنت که در دو مرحله انجام می‌شود، استفاده کند. در 24 ساعت اول پس از کاشت ایمپلنت نیاز به شستشوی ایمپلنت نیست، پس از آن می‌توان از کلرهگزادین استفاده کرد. شستشو باید به آرامی انجام شود، شستشوی شدید فرآیند ترمیم را کند کرده و می‌تواند باعث خونریزی شود.

فرد سیگاری گزینه مناسبی برای کاشت ایمپلنت فوری نیست. چرا که سیگار کشیدن خطر ابتلا به عفونت و ریسک پس زده شدن ایمپلنت را افزایش می‌دهد.

برای کسب اطلاعات در رابطه با اینکه چه کسانی نمی توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-08-11T07:47:14+00:00 ژوئن 11th, 2018|

نظر دهید