نگهداری و بهداشت ایمپلنت به چه صورت باید انجام شود؟

مراقبت از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان نیازمند مراقبت چه در منزل و چه توسط دندانپزشک است. دوام طولانی ایمپلنت به کیفیت نگهداری و بهداشت آن بستگی دارد. دو نوع عمده فرآیندهای التهابی، کاشت ایمپلنت را تحت تاثیر قرار می‌دهند، التهاب بافت‌های اطراف ایمپلنت و التهابات اطراف ایمپلنت که همراه با فرسایش استخوان است. بر اساس گزارشات، حدود 20 درصد افراد، طی بازه 5 تا 10 ساله پس از کاشت ایمپلنت دچار عفونت در ناحیه لثه می‌شوند که ساده‌ترین راه پیشگیری از این عفونت، رعایت بهداشت در نگهداری از آن است.

بهداشت دهان

بهداشت و سلامت مناسب دهان از جمله فاکتورهای اساسی برای کاشت موفقیت آمیز ایمپلنت است. بهداشت نامناسب دهان، ریسک پس زده شدن ایمپلنت را افزایش می‌دهد. پس از کاشت، ایمپلنت همانند دندان طبیعی نیاز به تمیز شدن بوسیله مسواک و نخ دندان دارد تا از تجمع پلاک دندانی پیشگیری شود. با توجه به وضعیت خونرسانی نه چندان مناسب به لثه لازم است از نخ دندان ابریشمی استفاده شود. این نکات در مورد پل‌های دندانی کاشته شده نیز باید رعایت شود. استفاده از مسواک و خمیر دندان حاوی فلوراید، تمیز کردن بین دندان‌ها و زیر پل بوسیله نخ دندان و استفاده از واتر جت توصیه می‌شود. دندان‌های مصنوعی متحرک که روی ایمپلنت سوار می‌شوند نیز باید بطور روزانه خارج و تمیز شوند، مخصوصا در تمیزی ناحیه لثه زیرین باید توجه شود.

معاینات دوره‌ای

معاینات منظم، دو مرتبه در سال، باید در دستور کار قرار گیرد. طی معاینه، دندانپزشک شرایط کلی دهان و ایمپلنت را بررسی کرده و پایداری و کیفیت ایمپلنت را چک می‌کند. میزان مخاط دهانی نیز چک شده و عملیات تمیز کردن دندان بطور حرفه‌ای انجام خواهد شد. همچنین هر گونه علائم غیر معمول مانند درد و ناراحتی بررسی می‌شود.

پرهیز از فشار زیاد بر روی ایمپلنت

در استفاده از ایمپلنت باید از فشار زیاد روی آن پرهیز کرد. توصیه می‌شود قسمت‌های بسیار سفت غذا مانند بادام، پسته یا نان سوخاری بوسیله ایمپلنت جویده نشود. همچنین از ساییدن دندان‌ها بر روی هم در بیداری یا خواب باید پرهیز شود.

برای کسب اطلاعات در رابطه با اینکه مقاومت و دوام ایمپلنت‌های درمانی به چه عواملی بستگی دارد لینک آن را کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-08-11T07:45:40+00:00 ژوئن 18th, 2018|

نظر دهید