مقاومت و دوام ایمپلنت های دندانی به چه عواملی بستگی دارد؟

طول عمر ایمپلنت های دندانی

عواملی که دوام و مقاومت ایمپلنت های دندانی را تحت تاثیر قرار می‌دهند، عمدتا شامل سبک زندگی فرد و بهداشت دهان و دندان هستند. در حقیقت، تکنولوژی کاشت ایمپلنت های دندانی آنقدر پیشرفت کرده است که موارد پس زده شدن ایمپلنت تحت تاثیر عواملی مانند طراحی، کارایی و جنس بسیار محدود است. با این حال، عدم وجود بیماری یا عفونت قبل از کاشت ایمپلنت همچنان یکی از فاکتورهای بسیار مهم در دوام آن است.

ایمپلنت های دندانی از سه بخش اصلی تشکیل می‌شوند:

  • ایمپلنت: قطعه فلزی از جنس تیتانیوم بوده که بوسیله جراحی در استخوان فک پیچ می‌شود و نقش ریشه دندان را ایفا می‌کند.
  • اباتمنت: قطعه‌ای است که بر روی ایمپلنت قرار گرفته و امکان نشستن تاج دندان را فراهم می‌کند.
  • تاج دندان: تاج دندان که بر روی اباتمنت قرار می‌گیرد.

از این بین، اباتمنت و تاج دندان نسبت به خود ایمپلنت بیشتر مستعد آسیب‌های فیزیکی هستند.

چنانچه ایمپلنت های دندانی به درستی بوسیله مسواک مناسب و نخ دندان تمیز شوند می‌توانند مادام العمر باشند. اما تاج دندان معمولا هر 10 تا 15 سال نیازمند تعویض خواهد بود. همچنین جایگاه ایمپلنت در دهان نیز نقش مهمی در دوام و مقاومت آن دارد. ایمپلنت‌هایی که در قسمت عقبی دهان کاشته می‌شوند بیشتر تحت تاثیر فشار و تنش ناشی از جویدن قرار می‌گیرند و این موضوع، طول عمر آن‌ها را نسبت به ایمپلنت‌های جلویی کمتر می‌کند.

اگرچه ایمپلنت های دندانی در صورت مراقبت مناسب می‌توانند مادام العمر باشند اما فاکتورهای دیگری نیز می‌توانند دوام آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. ابتلا به دیابت و سرطان ریسک پس زده شدن ایمپلنت را بالا می‌برد. همچنین عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می‌تواند منجر به بیماری‌های لثه شود که یکی دیگر از علل پس زده شدن ایمپلنت های دندانی است.

برای کسب اطلاعات در رابطه با مزایای ایمپلنت فوری و شرایط نگهداری آن روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-08-11T07:46:40+00:00 ژوئن 13th, 2018|

نظر دهید