آیا بیماران مبتلا به دیابت ممنوعیتی برای انجام ایمپلنت دندان دارند؟

ایمپلنت دندان برای افراد مبتلا به دیابت

قرار دادن ایمپلنت دندان برای افراد دیابتی ممنوع نیست اما در نظر داشتن این نکته در افراد دیابتی ضروری است که ریسک پس زدن ایمپلنت در آن‌ها نسبت به سایرین به مراتب بیشتر است. اگر دیابت فرد تحت کنترل نباشد، استفاده از جراحی توصیه نمی‌شود. در حالی که اگر فرد قبلا دیابت را کنترل کرده باشد معمولا با جراحی مشکلی برایش ایجاد نمی‌شود. دیابت برای سالیان سال یکی از ریسک فاکتورهای عدم موفقیت ایمپلنت دندان در نظر گرفته می‌شد. علت پس زدن ایمپلنت در افراد مبتلا به دیابت (نوع 1 یا نوع 2)، تغییر فرآیند تشکیل استخوان در اطراف ایمپلنت است که معمولا سبب طولانی شدن زمان التیام زخم ناشی از جراحی می‌شود. همچنین به دلیل تغییر در این فرآیند، ریسک ابتلا به عفونت نیز افزایش می‌یابد. از آنجا که درصد ابتلا به عفونت‌های دهان و لثه در افراد دیابتی بالاست به همان نسبت ریسک عدم موفقیت ایمپلنت دندان نیز در آن‌ها بالاست که گاها منجر به ایجاد مشکلات جانبی دیگری نیز می‌شود.

با این حال، بر اساس مطالعات اخیر، امروزه به واسطه توسعه تکنولوژی‌های مختلف شانس موفقیت در جراحی کاشت ایمپلنت دندان در افراد دیابتی نیز افزایش یافته است. به طوری که حتی در بعضی از مطالعات کلینیکی، شانس موفقیت افراد دیابتی که در آن‌ها دیابت کنترل شده باشد یا نشده باشد، یکسان گزارش شده است. با این تفاوت که افرادی که در آن‌ها دیابت کنترل نشده، زخم ناشی از جراحی طی زمان طولانی‌تری التیام یافته است.

تحقیقات اخیر در دانشگاه تگزاس نشان داده است که هیچ ارتباطی بین میزان گلوکوز خون و پس زدن ایمپلنت دندان وجود ندارد. در این مطالعه 117 نفر و در مجموع 234 ایمپلنت دندان مورد بررسی قرار گرفت. پس از یکسال، هیچ یک از ایمپلنت‌ها در افراد دیابتی پس زده نشد. نتیجه این مطالعه نشان می‌دهد که کاشت ایمپلنت دندان در افراد دیابتی نیز می‌تواند کاملا ایمن باشد.

اگر می‌خواهید در مورد ویژگی‌های اصلی ایمپلنت دندان اشترومن مطالعه کنید روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-08-11T07:50:39+00:00 می 8th, 2018|

نظر دهید