طول درمان ایمپلنت دندان

چقدر طول می‌کشد تا ایمپلنت دندان بهبود یابد؟

ایمپلنت‌های دندانی یکی از مؤثرترین گزینه‌ها برای جایگزینی دندان‌های کشیده شده هستند. تا زمانی که شما شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت دندان را دارید، بهتر است ایمپلنت‌های دندانی را بر گزینه‌هایی مانند پروتزهای دندانی یا بریج‌های دندانی ترجیح دهید. با این حال، مهم است بدانید که شما در طول کاشت ایمپلنت دندان، یک فرآیند طولانی را پیش رو دارید که می‌تواند از 4 هفته تا چند ماه بسته به نوع درمان به طول بیانجامد.

چندین عامل وجود دارد که ممکن است بر مدت زمان لازم برای تکمیل روند درمان شما تأثیر بگذارد. برای مثال، اگر شما نیاز به پیوند استخوان داشته باشید، فرآیند به مراتب طولانی‌تر خواهد شد.

آیا شما نیاز به پیوند استخوان دارید؟

به منظور موفقیت در این درمان، شما باید تراکم استخوان به نسبت بالایی برای جایگذاری ایمپلنت دندانی داشته باشید. در بعضی موارد ممکن است ساختار استخوانی مناسب برای کاشت ایمپلنت دندانی را نداشته باشید که این امر به دلایل مختلف زیر رخ می‌دهد:

  • اگر بیماری لثه شما در سطح پیشرفته باشد می‌تواند بخش بزرگی از استخوان‌های اطراف دندان‌هایتان را از بین ببرد.
  • اگر مدت زمان طولانی از کشیده شدن دندان بگذرد ممکن است ساختار استخوان زیر ناحیه دندان کشیده شده دچار فرسایش شود.

در این موارد، قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان و به منظور بازسازی قدرت و تراکم استخوان فک ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشید. پیوند استخوان یک روش جراحی است که از استخوان خودتان یا مواد استخوانی، برای بازسازی ساختار استخوان ناحیه موردنظر استفاده می‌شود. بعد از اینکه پیوند استخوان در محل ایمپلنت انجام گرفت، یک دوره زمانی لازم است تا استخوان پیوند شده با استخوان طبیعی شما ادغام شود. مدت زمان بهبودی با توجه به اینکه چقدر از ساختار استخوان شما از بین رفته است و با چه سرعتی بدن شما بهبود می‌یابد، معمولاً حدود ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد. البته در مواردی با استفاده از ایمپلنت های 2.9 میلیمتری اشترومن می توان از پیوند استخوان چشم پوشی کرد.

 

سایر روشهای آماده‌سازی برای جایگزینی ایمپلنت دندان

پیوند استخوان تنها درمان آماده‌سازی نیست که ممکن است قبل از عمل ایمپلنت انجام شود. در صورت ابتلا به بیماری پریودنتال (بیماری پریودنتال اختلالی است که به علت عفونت و التهاب در لثه و استخوان اطراف دندان‌ها به وجود می‌آید) لازم است که ابتدا درمان شوید و سلامت لثه خود را بازیابید. در مراحل اولیه بیماری پریودنتال که ژنژیویت نامیده می‌شود، لثه‌ها متورم و قرمز شده و گاهی با خونریزی همراه است. در مراحل پیشرفته‌تر، پریودنتیت نامیده می‌شود که در این حالت، لثه تحلیل می‌رود و حتی ممکن است بخشی از ریشه دندان نمایان شود به طوری که طول دندان‌ها طویل‌تر از حالت عادی به نظر می‌رسد. بافت استخوانی اطراف دندان‌ها نیز از طریق مکانیسم‌های متعدد دچار آسیب می‌شود و در نتیجه دندان‌ها لق شده و در صورت عدم درمان، در نهایت دندان می‌افتد. درمان بیماری پریودنتال می‌تواند شروع جایگذاری ایمپلنت را به مدت چند ماه، بسته به شدت بیماری لثه شما، به تأخیر اندازد.

قرار دادن ایمپلنت دندانی

اگر پزشک تشخیص دهد که استخوان‌ها و بافت لثه شما سالم است، اولین مرحله درمان ایمپلنت را برنامه‌ریزی می‌کند. در این مرحله، ایمپلنت دندانی توسط عمل جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد. به طور کلی، حدود سی دقیقه الی یک ساعت طول می‌کشد تا یک ایمپلنت مربوط به یک دندان جایگذاری شود. اگر چندین ایمپلنت دریافت می‌کنید، زمان جراحی ممکن است بیشتر طول بکشد.

قرار دادن پروتز

بعد از گذشت مدت زمان لازم برای اینکه ایمپلنت همانند ریشه یک دندان معمولی عمل کند، عمل پروتز انجام می‌شود. بدین صورت که میله‌ای از جنس تیتانیوم به انتهای ایمپلنت دندان شما متصل می‌شود که ایمپلنت را به پروتز وصل می‌کند. پس از قرار دادن پروتز، حدود چند هفته زمان می‌برد تا لثه‌های شما بهبود یابند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با اجزا و انواع ایمپلنت روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-09-25T05:57:53+00:00 سپتامبر 25th, 2018|

نظر دهید