چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

کاندیدای استفاده از ایمپلنت دندان

برای کاشت ایمپلنت دندان فرد باید مجموعه‌ای از شرایط را دارا باشد. یکی از این شرایط، داشتن تراکم کافی در استخوان فک است. عدم استعمال سیگار و عدم ابتلا به بیماری‌های لثه از جمله شرایط مناسب دیگر برای کاشت ایمپلنت دندان هستند. این بیماری‌ها یا سایر بیماری‌ها مانند دیابت می‌توانند عملکرد سیستم ایمنی را کاهش داده و فرآیند التیام و ترمیم زخم پس از کاشت ایمپلنت دندان را تحت تاثیر قرار دهند.

هر تلاشی برای توقف مصرف سیگار می‌تواند شرایط کاشت ایمپلنت دندان را مساعدتر کند. مواد شیمیایی موجود در تنباکو منجر به خشکی دهان، پس رفتن لثه و مساعد شدن رشد باکتری در دهان می‌شود. همچنین خشکی دهان خونرسانی به سلول‌های دهان و لثه را تحت تاثیر قرار داده و در نتیجه تعداد گلبول‌های سفید این ناحیه را نیز کاهش می‌دهد و به این طریق از توان بدن برای مقابله با عفونت‌های دهان می‌کاهد. همچنین این مواد شیمیایی باعث آسیب به بافت‌های دهان نیز می‌شود. لذا قبل از کاشت ایمپلنت دندان لازم است طی ترک سیگار، فرصت ترمیم به بافت‌های دهان داده شود. بیماری‌های لثه نیز نشانه وجود عفونت است. این عفونت با حرکت به محل ایمپلنت می‌تواند مشکل‌زا شود. لذا قبل از کاشت ایمپلنت دندان باید سایر بیماری‌ها برطرف شده باشند.

در صورت کافی نبودن تراکم استخوان فک، علاوه بر گزینه استفاده از ایمپلنت های باریک، می‌توان این مشکل را از طریق پیوند استخوان برطرف کرد. استخوان پیوند زده شده به چند ماه زمان نیاز دارد تا با استخوان فک ادغام شده و بافت جدید و محکم فک شکل گیرد. پس از آن می‌توان برای کاشت ایمپلنت اقدام کرد.

همچنین وجود یکسری عادات مانند دندان قروچه می‌تواند باعث ترک خوردن و ضعف دندان‌ها شود. این عمل برای ایمپلنت‌ها نیز می‌تواند بسیار خطرناک باشد که در صورت وجود باید از محافظ دندان استفاده شود.

افرادی که نیاز به مصرف داروهای خاص دارند مانند داروهای ضد انعقاد خون نیز برای کاشت ایمپلنت میبایست با پزشک خود مشورت کنند.

برای کسب اطلاعات در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی ایمپلنت روی لینک کلیک کنید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر به صفحه لینکدین اشترومن مراجعه کنید و یا با بخش پشتیبانی فروش شرکت اشترومن خاورمیانه به شماره ۸۸۸۷۴۴۸۷ تماس بگیرید.

2018-08-11T07:47:46+00:00 ژوئن 9th, 2018|

نظر دهید